You have three membership options, so grab the one that fits best and dig in!

Weekly

$5 per week

Great for quick solutions, or to try out a few lessons

Monthly

$15 per month

Great option when you need time to set up your lesson

Lifetime!

$99 one time

Greatest value! Get full access to every lesson forever!

 

As a member you get access to EVERYTHING:

  • Solid, engaging lessons- that are personally developed and used in a REAL classroom
  • High-quality videos- show you exactly how to do each lesson
  • All the Teacher notes, PowerPoints, & Student Handouts- needed for every lesson
  • All the newest lessons (continuously added)

 

Got questions? Read my FAQ and have them answered. If that doesn’t do the trick, then email me here

Weekly and Monthly membership are recurring, and will continue (weekly or monthly) until you unsubscribe. With the Lifetime membership you will be billed only once and never again.

Cancel anytime. Refund  if you're not completely satisfied.

Join now and receive these 4 BONUS videos FREE:
  • Popsicle Sticks- Simplifying your life: As you’ll see, I’m not overstating things when I say these simple little popsicle sticks have greatly simplified life in my classroom. And I hope the same happens with you.
  • Decoding Encrypted Statements-Top Secret Fun! An easy way to get your student to focus hard on some key statements you’ve written, and to practice some great problem-solving skills as well.
  • YouTube-Blocked No More! How to show those excellent instructional videos on YouTube in your classroom.
  • Bingo! This shows how you can use the classic Bingo game to introduce or review the terms and concepts you’re using right now.